Üyelik Girişi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
26° 24° 20°

 

Sponsor

Pınarbaşı Kuyumculuk (0242) 247 71 94 CEP : 0507 342 1684

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Pınarbaşı Kuyumculuk Etkinlikleri
Lavanta Davetiye
Antalya İl Özel İdaresi

Antalya İl Özel İdaresi, Köylerdeki Kaçak Yapıları Konut Projesiyle Önleyecek

Türkiye genelinde köylerdeki kaçak yapılaşmayı önlemek amacıyla hazırlanan 'Konut Tip Projesi' Antalya'da da uygulamaya konuluyor.

Türkiye genelinde köylerdeki kaçak yapılaşmayı önlemek amacıyla hazırlanan 'Konut Tip Projesi' Antalya'da da uygulamaya konuluyor. Antalya Valiliği'nin talimatıyla uygulanacak projeye göre 487 köy halkı için 4 farklı konut tipi projesi dağıtılacak. 

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Faruk Karaçay, "Konut Tip Projesi" sayesinde bölgenin zengin tarihi mimari dokusunu ön plana çıkartmayı hedeflediklerini belirtti. Karaçay, bu şekilde KorkuteliAkseki ve diğer tüm bölgeleri yansıtan mimari zenginliklerin korunacağını söyledi. 

İl Özel İdaresi tarafından Antalya için ilk etapta 4 farklı konut tipi projesi hazırlandı. Projeye göre evler 1 ya da 2 katlı ve 100 ile 185 metrekare arasında değişiyor. Köy yerleşik alanlarında köy nüfusuna kayıtlı ayrıca köyde sürekli oturanların faydalanabileceği "Konut Tip Projesi" ücretsiz olarak dağıtılacak. 

Mimar, İnşaat Mühendisi, Elektrik Mühendisi ve Makine Mühendisleri'ne hazırlatılan ve köy halkına ücretsiz dağıtılacak söz konusu projeden yararlanmak istemeyenler ise kendisinin hazırlattığı projeyi Özel İdare'ye kontrol ettirmek şartıyla evini yaptırabilecek. Konut Tipi Projesi'nden yararlanmak isteyenler Antalya İl Özel İdaresi'ne hitaben bir dilekçe ile başvuracak. 

Konut tip projelerinden yararlanmak istendiğinin belirten kişilerden şu belgeler isteniyor: "Tapu sureti, koordinatlı aplikasyon krokisi (bağlı bulunulan Kadastro Müdürlüğü'nden alınmalı), tapu hisseli ise diğer maliklerden muvafakat, köy nüfusuna kayıtlı olduğunu gösteren nüfus kayıt örneği veya nüfus cüzdanı sureti, köyde sürekli oturduğunu belgeleyen ikametgah belgesi (adres kayıt sisteminden teyit edilecektir).

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
5044 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret5485503738
Saat

KARDEŞ KÖYLERİMİZ

Güzelsu

Çaltılıçukur

Taşlıca

Akseki

Zengile

ANTALYA DSİ SPOR VOLEYBOL

Site Yöneticileri :

Mustafa GÖKSOY 

Selim Çancı

 

Kaynaklar